Koks peptidų naudojimas? Kadangi ląstelių funkcijų atstatymas vyksta palaipsniui, priklausomai nuo pažeidimo, pradinis efektas pasireiškia 1 – 2 savaičių nuo peptidų vartojimo pradžios. Rekomenduojamas 1 -3 mėnesių kursas. Svarbu žinoti, kad po trijų mėnesių peptidinių bioreguliarotių vartojimo išlieka ilgalaikis veikimas, t.y. peptidai organizme “dirba” dar maždaug tris mėnesius. Gautas efektas išlieka iki pusės metų, o kiekvienas sekantis vartojimo kursas potencijuoja, t.y. sustiprina ankstesnį poveikį.

Kiekvienas peptidinis bioreguliatorius pasižymini specifiniu poveikiu (veikia konkretų organą ir neveikia kitų audinių ar organų), todėl atskirais atvejais galima ir rekomenduojama vartoti kelis skirtingų peptidų preparatus. Be to, peptidai suderinami su visais vaistiniais preparatais, netgi sustiprina jų poveikį, į ką reikėtų atsižvelgti parenkant vaistų dozes bei palaipsniui mažinti nuolat vartojamų vaistų dozes.

Peptidiniai bioreguliatoriai (citomaksai ir citogenai) gaminami kapsuliuoti (vartojimui į vidų) ir skysti (vartojami išoriškai).

Trumpieji peptidai, patekę į virškinamąjį traktą, neskaldomi, o ilgesnieji skaidomi į di- ar tripeptidų, kurie toliau skyla į amino rūgštis, todėl gali būti naudojami netgi be kapsulės. Tai svarbu žinoti, kai žmogus dėl kokių nors priežasčių negali praryti kapsulės, taip pat nusilpusiems ir vaikams, kai reikia vartoti mažesnes dozes.

Peptidinius bioreguliatorius galima vartoti ir profilaktikai, ir gydymui:

  • įvairių organų ir sistemų funkcijų sutrikimų profilaktikai rekomenduojama vartoti 1 mėnesį po 1 kapsulę prieš valgį ryte ir vakare;
  • Įvairių organų ir sistemų sutrikusių funkcijų korekcijai, siekiant padidinti kompleksinio gydymo efektyvumą, paprastai rekomenduojama naudoti 30 dienų po 2 kapsules prieš valgį 2 – 3 kartus per dieną.

Skystųjų peptidų kompleksų efektyvumas yra 2 -2,5 karto mažesnis už kapsuliuotųjų. Todėl skystieji peptidai turi būti vartojami ilgiau. Jie yra skirti išoriniam vartojimui: ant dilbio vidinės pusės, kur matosi arti odos paviršiaus venos, užlašinami keli lašai ir lengvai įmasažuojami. Dėl mažos molekulinės masės peptidai lengvai praeina per odą. Skystuose kompleksuose peptidai yra lipofilizuoti, t.y. sujungti su riebaliniu pagrindu, o tai dar pagerina jų rezorbciją. Po 7 – 15 minučių peptidai prisijungia prie dendritinių ląstelių, kurios juos nuneša iki limfmazgių, o iš čia patenka į kraujotaką ir keliauja į atitikamus organus ir audinius.