0

Jūsų krepšelis yra tuščias

Top5

Top5

PDFSpausdinti
Ajurvedinės arbatos NCPRIZ feed

Ajurvedinės arbatos

Ajurveda (sanskrit. „aju“ gyvenimas + „veda“ žinios) arba gyvenimo mokslas – tradicinė Indijos medicina, šiuo metu populiarėjanti Vakarų pasaulyje kaip alternatyvi medicina; vidinės kultūros dalis.

Ajurveda pasaulį, ypač žmogų, supranta kaip visumą, kaip dinaminę trijų visatos principų tarpusavio sąveiką. Šiais principais, vadinamais  došomis, pagrįsta tam tikra žmogaus organizmo medžiagų apykaitos funkcija bei pagrindinių gamtos jėgų veikimu. Anot ajurvedos, sveikata priklauso nuo to, kaip kiekvienas žmogus išsaugo jam vienam būdingą došų pusiausvyrą.

Ajurveda ligą supranta kaip natūralaus balanso sutrikimą, todėl tampa įdomia alternatyva vakarietiškajam mechaniškam gydymo modeliui. Kai žmogus suserga, Ajurvedos gydytojas bando surasti ligos ir došų pusiausvyros sutrikimo priežastis, tada siūlo įvairias natūralias gydymo priemones, specialiai pritaikytas kiekvienam ligoniui.

Šie gydymo būdai skirti ne ligos simptomams slopinti, bet, kas yra daug svarbiau, atstato natūralią došų pusiausvyrą ir tokiu būdu sugrąžina žmogui sveikatą.

Ajurveda ligą bei sveikatą supranta labai plačiai ir praktiškai, todėl naudojasi vaistažolėmis, joga, meditacija, pančakarmos praktika - organizmo valymu nuo toksinių medžiagų ir žalingų proto bei dvasios impulsų. Vienas reikšmingiausių Ajurvedos požiūrių yra tas, kad galutinis gydymo tikslas nėra fizinė žmogaus sveikata.

Ajurveda skirta sveikatos palaikymui, bet taip pat ir gydymui.

Ajurvedinės arbatos - ajurvedos sistemos dalis. Arbatose derinamos vaistažolių, prieskonių, vaisių ir kitų augalų savybės.

NPCRIZ (Mokslinio - gamybinio revitalizacijos ir sveikatos centro) ajurvedinės arbatos gaminamos remiantis klasikinėmis ajurvedos ir tradicinės žolininkystės žiniomis bei receptūra. Mišiniai ruošiami stengiantis Rytų augalus pakeisti tomis pačiomis savybėmis pasižyminčiais Europiniais augalais, artimesniais mums dvasiškai, energetiškai ir pagal mikroelementinę sudėtį. Tačiau keturių "pagrindinių" arbatų sudėtyje palikti Rytų medicinoje naudojamus augalai, pasižymintys unikalia sudėtimi bei savybėmis ir neturintys alternatyvos Vakarų klasikinėje medicinoje. "Pagrindinės" arbatos atgaivina organizmą paskatindamos savireguliaciją, detoksikaciją, imuniteto sustiprėjimą, senėjimo procesų lėtėjimą.*

Pagrindinės NPCRIZ ajurvedinės arbatos

vedomiks relanorm gelmaks

Antros eilės NPCRIZ ajurvedinės arbatos

alvenorm bilinorm

korgiton dianorm flonorm

Antros eilės ajurvedinės arbatos pagamintos vadovaujantis ajurvedos principais iš tradicinių augalų. Siekiant greitesnio ir pastovesnio efekto, šias arbatas rekomenduojama vartoti kartu su pagrindine arbata.*

Ajurvedinės arbatos Ideali Forma

Šios serijos arbatos skirtos labai švelniai ir nuosekliai virškinimo procesų bei kūno masės rodiklių korekcijai. Visų Ideali Forma arbatų pagrindinės sudedamosios dalys yra vienodos, skiriasi aromatai: mėlynė arba ananasas.

arbata arbata

Detoksikacijos principai ir ajurvedinių arbatų vartojimo principai

Beveik visi organizmo atstatymo ir sveikatinimo procesai prasideda žarnyne - būtent čia jėgų semiasi ne tik sveikata, bet ir ligos. Apie tai buvo žinoma jau prieš kelis tūkstantmečius. Jei pagrindinių sistemų darbas subalansuotas, organizmas funkcionuoja teisingai ir yra sveikas. Ilgalaikio nesveiko gyvenimo būdo, streso, aplinkos užterštumo bei nepilnavertės mitybos rezultatas - nepilnos medžiagų apykaitos produktai, Rytų medicinoje vadinami toksinais. Jie padengia žarnyno sieneles ir blogina reikalingų maisto medžiagų įsisavinimą, jų patekimą prie atitinkamų receptorinių zonų. Dėl to sutrinka sudėtingas virškinimo procesas, toksinai patenka į kraują. Ilgainiui intoksikacija pasiekia tokį lygį, kad audiniai ir organai pradeda gintis savarankiškai - šiuo periodu atsiranda vieno ar kito susirgimo pirmieji požymiai. Žmogus su nusiskundimais ateina pas gydytoją, kuris dažniausiai paskiria simptominį, t. y. ligos požymius šalinantį, gydymą. Tokiu būdu ligos eiga paslepiama, užmaskuojama, o jos priežastys lieka nepaliestos.*

Ligos atsiradimo mechanizmai labai sudėtingi ir užsitęsę. Todėl profilaktikai ir kovai su jomis pirmiausia reikia išlaisvinti organizmą nuo toksinų. Ajurvedoje plačiai taikomi švelnios detoksikacijos metodai ir grubios fizinės detoksikacijos metodai. Pastariesiems priskiriami: vėmimas, vidurių paleidimas ir klizmos. Tačiau šios procedūros gali būti tik po ilgo organizmo ruošimo, tik esant būtinybei ir tik prižiūrint specialistui. Bet yra pilnavertė alternatyva:

Tūkstantmetė praktika parodė, kad sistemingas švelniosios detoksikacijos priemonių naudojimas savo efektyvumu nenusileidžia grubiesiems metodams ir suteikia galimybę žmogui ilgam išsaugoti sveikatą ir jaunystę.*

  1. Pagrindiniai principai*:
  1. 1. Žarnyno valymas ir trijų pradų (došų) aktyvumo balansavimas
  2. 2. Imuniteto normalizavimas
  3. 3. "Probleminių" organų(kepenų, kraujo, inkstų, kasos, plaučių)  atstatymas (reikėtų gerti paeiliui:  Vedomix + Bilinorm, Vedomix +Flonorm, Vedomix + Dianorm, Vedomiks + Alvenorm)

Tačiau ne visais atvejais būtina laikytis tokio griežto eiliškumo. Pirmas ir antras etapai dažnai gali būti apjungiami. Todėl NPCRIZ išskyrė tris pagrindines arbatas, kurias vartojant tinkamai suderintas, per palyginti trumpą laiką subalansuojamas nervų sistemos darbas, pašalinami ne tik toksinai, bet ir parazitai,  subalansuojamas imunitetas.

Pagrindinių arbatų kompleksinio vartojimo rekomendacijos*:


Vedomix
Gelmax

Relanorm

Pirmas mėn.

vakare prieš miegą (nevalgius)
14 - 16 val.    15 min. prieš valgį

pirmoje dienos pusėje  15 min. prieš valgį

Antras mėn.

vakare prieš miegą (nevalgius 14 - 16 val.    15 min. prieš valgį
pirmoje dienos pusėje  15 min. prieš valgį
Trečias mėn.
vakare prieš miegą (nevalgius -

pirmoje dienos pusėje  15 min. prieš valgį

Pavyzdinė rekomenduojama ajurvedinių arbatų kompleksinio vartojimo schema siekiant koreguoti kūno masės rodiklius*:

Mėnesis
Vedomix
Gelmax

Relanorm

Bilinorm

Ideali Forma
Pirmas
+
+

+
Antras
+
++


Trečias
+


+
Ketvirtas
+


+
Penktas
+


+

Vedomix - nakčiai, nevalgius. Gelmax, Bilinorm - dieną, 15 min. prieš valgį.  Relanorm - pirmoje dienos pusėje (11-12 val.).

Laikantis kūno masės rodiklių koregavimo programos, būtina keisti mitybos įpročius, vartoti rekomenduojamus produktus, kurie greitina šlakų, toksinų, alergenų bei nereikalingo svorio šalinimą*:

Vaisiai. Skatina detoksikaciją: obuoliai, abrikosai, vyšnios, spanguolės, džiovintas imbieras, mangai, persikai, kriaušės, persimonai, granatai, juodosios slyvos, razinos. Didina intoksikaciją: avokadai, bananai, kokoso riešutai, figos, greipfrutai, vynuogės, citrinos, melionai, apelsinai, papajos, ananasai, slyvos.

Daržovės. Skatina detoksikaciją: burokai, brokoliai, Briuselio kopūstai, baltagalviai kopūstai, spalvoti kopūstai, morkos, baklažanai, česnakai, žalios salotos, grybai, svogūnas, petražolės, žirniai, pipirai, bulvės, ridikai, špinatai, daigai. Didina intoksikaciją: agurkai, saldžiosios bulvės, pomidorai, cukinijos.

Pieno produktai. Skatina detoksikaciją: tik ožkos pienas. Didina intoksikaciją: pienas, grietinė, jogurtas, svietas.

Saldumynai. Skatina detoksikaciją: leidžiamas tik medus. Didina intoksikaciją: visi, išskyrus medų.

Prieskoniai. Skatina detoksikaciją: leidžiami visi, išskyrus druską. Didina intoksikaciją: -

Sėklos. Draudžiamos visos. Didina intoksikaciją: visos.

Riešutai. Kategoriškai draudžiami visi. Didina intoksikaciją: visi.

Mėsa ir gyvuliniai baltymai. Skatina detoksikaciją: balta paukštiena, virti kiaušiniai, triušiena, elniena. Didina intoksikaciją: jautiena, kiauliena, aviena, jūros gėrybės.

Grūdiniai. Skatina detoksikaciją: miežiai, kukurūzai, soros, sausi avižiniai dribsniai, ryžiai basmati, rugiai. Didina intoksikaciją: virtos avižos, rudi ryžiai, balti ryžiai, kviečiai.

Ankštiniai. Draudžiami. Didina intoksikaciją: visi.

Augaliniai aliejai. Skatina detoksikaciją (silpnai): migdolų, kukurūzų, saulėgrąžų. Didina intoksikaciją: -

* - pagal: D.A.Gorgiladze, R.N.Pinaev. Serijos "Ajurveda" fitoarbatų vartojimo metodinės rekomendacijos.


Rodoma 1 - 10 iš 10

Rodoma 1 - 10 iš 10